KİRALAMA KOŞULLARI

ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

SÜRÜCÜLERİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

• Kiralayacağınız aracın sınıfına uyan bir ehliyetinizin olması gereklidir.
• En az 21 yaşında olmanız gereklidir. Araçların yaş sınırı, ilgili araç sayfasında görülebilir.
• En az iki yıldır ehliyete sahip olmanız gereklidir.
• İkinci (yedek) bir sürücü söz konusuysa rezervasyon yaparken bilgileri verilmelidir. Aksi halde sigorta geçersiz olur.
• Şoför, 80 yaşını doldurmamış olmalıdır.

EKSTRA AKSESUARLAR

İsteğiniz üzerine bebek koltuğu, GPS, şarj cihazı ve diğer aksesuarları temin edebiliyoruz. Bu aksesuarların talebini, rezervasyon sırasında vermeniz yeterli.

YAKIT POLİTİKASI

Araç, en az aracı alırken mevcut olan yakıt miktarıyla teslim edilmelidir. Aksi takdirde aradaki farkı ödemeniz gerekecektir.

GEÇ TESLİMAT

Aracın geciktirildiği her saat karşılığında günlük ücretin 1/3′ünü ödemeniz gerekecektir. Üç saatlik sınır aşıldığında ise tam günlük ücret alınır.

TRAFİK CEZALARI

Kiralama süreci dahilindeki cezalar, müşteri tarafından ödenir. Trafikte ödenmemiş ve daha sonra posta veya diğer yollarla iletilen cezalar da yine müşteriye gönderilecektir.

REZERVASYON DEĞİŞİKLİĞİ VE İPTAL

• Rezervasyon bilgileri üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Ancak bunları kiralamanın başlangıcından en az 2 gün önce yapmanız gereklidir.
• İptal işlemleri kiralama sürecinin başlangıcından en az 7 gün önce yapılmalıdır.
• Araç teslim edildikten ve kiralama sözleşmesi imzalandıktan sonra iptal edilemez.

TARAFLARIN RET HAKKI

Kervan Rent a Car, olağanüstü hallerde rezervasyonları tek taraflı olarak reddetme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda yapılan sözleşme iptal edilir, müşterinin yapmış olduğu ödeme iade edilir ve bu durumdan dolayı Kervan Rent a Car, herhangi bir şekilde yükümlü tutulamaz.

ARACIN UYGUNLUK DURUMU

Web sitesindeki araç bilgileri değişiklik gösterebileceği gibi Kervan Rent a Car tarafından önceden bildirim yapılmaksızın değiştirilebilir ve kaldırılabilir. Bu gibi durumlarda iyi niyet çerçevesinde müşteriye muadili veya daha iyi özelliklere sahip olan bir araç temin edilir.

SORUMLULUK

Kiralama süreci boyunca uyuşturucu madde veya alkol etkisi altında araç kullanmaktan, kasten yapılan hasarlardan, aracı trafiğe kapalı alanlarda kullanmaktan, sorumsuzca veya dikkatsizce kullanmaktan veya trafik kurallarını ihlal etmekten müşteri sorumludur. Müşteri, bu koşulun ihlal edilmesinden doğabilecek durumlara karşı Kervan Rent a Car tazmin etmeyi baştan kabul eder.